Hizmetlerimiz

Hülya Arabasüren - Genel Müdür (Özel Egitim Ögretmeni)

MERHABA 

Özel Gelisjm Özel Egitim ve Rehabilitasyon Merkezleri 1998 yilinda kuruldugu günden bu yana, özel gereksinimli Çocuklara ve ailelerine özel egitim ve destek hizmeti sunmayi amaçlamistir. Çocuklarimiza yönelik olarak belirledigimiz hedefler, sahip olduklari sinirliliklar ve yeterlilikleri dogrultusunda belirlenmektedir. Temel amacimiz sahip olduklari sinirliliklar ne ölçüde olursa olsun, toplumsal yasama katilimlari saglamak, bagimsiz yasam becerilerini gelistirerek birey olma yolunda ilerlemelerini saglamaktir.

Ailelere yönelik hedeflerimizi belirlerken ise; Aile yapisinin temel gereksinimlerini dikkate aldik. Bunu yaparken her ailenin karsilastigi güçlüklerin farkli olabilecegini, kaygilariyla basa çikma yöntemlerinin ve gereksinimlerine yönelik desteklerinin degisebilecegini unutmadik. Her bireye ve aileye ve hatta her aile bireyine var olan olumsuzluklarla basa çikabilmeleri dogrultusunda destek vermeyi amaçladik. Bunu yaparken; bilimsellik, çagdaslik, Egitimde etik kurallara uymak, Egitimde bireysellik, Egitimde süreklilik, egitim ve destek hizmetlerini her çocuga ulastirmak, bireysel farkliliklari göz önünde bulundurmak, ilkelerini prensip edindik.

Bu vesileyle buradan degerli egitimcilerimize, kurumlarimiza, sivil toplum kuruluslarina ve toplumun duyarli kesimlerine de seslenmek istiyorum. Okulunuzda, sinifinizda, mahallenizde, sokaginizda hatta yakinlariniz içinde sahip olduklari sinirlilik dolayisi ile yasitlarindan farkli özellikler gösteren çocuklarimiz olabilir. Bu çocuklarimizin özel egitim ve rehabilitasyon hizmetlerine gereksinimi olabilir. Bizlerle sorunlarinizi paylasabilirsiniz. Bizler her zaman sizlere ve bu çocuklarimizim ailelerine hizmete haziriz. Ayrica unutulmamalidir ki özel egitime erken yasta baslamak çalismalarda verimi arttirmaktadir. Yine unutulmamalidir ki durumu ne olursa olsun egitim her bireyin temel hakkidir. Sevgili anne babalar, sizlere sitemiz vasitasiyla kurumlarimizla birlikte yetersizlik gruplarinin özelliklerini de tanitmaya çalisacagiz.

Biliyoruz ki yolunuz uzun ve mücadeleli. Ama unutmamanizi istiyoruz ki çocuklarimiz dünyanin en güzel varliklari. Onlar bir araya gelerek muhtesem bir gökkusagi olusturuyorlar. Ve her biri o gökkusaginin baska bir rengi. Her biri çok özel... Bizler bu çocuklarin sonsuz yürekleriyle tanismanin mutluluguyla dokunuyoruz onlara. Onlari kollarimizla degil yüreklerimizle kucakliyoruz sımsıkı... Ancak onlarin sizlere çok ihtiyaci var. Anne ve Babalarinin onlari çok sevdigini bilmek, inanin hepsine çok iyi gelecek... Bizler yaninizdayiz ve zorlu yasam yolunda sizlerle birlikte mücadele etmeye adadik kendimizi...

Gelecek rengarenk olacak birlikte...
SEVGIYLE, SAGLIKLA